Rowerem po Wrocławiu

Rowery są bardzo popularne we Wrocławiu. Przeważnie decyduję się dojeżdżać do pracy rowerem zamiast samochodem i chciałabym podzielić się moimi uwagami w tym temacie.

Przede wszystkim płaska powierzchnia Wrocławia sprzyja jeździe na rowerze, najlepiej sprawdzają się rowery miejskie. W tym roku prym wiodą holenderskie – wysoko umieszczona kierownica, wyprostowane plecy zapewniają komfort jazdy. W większości rowery są białe albo miętowe. Ceny rowerów są różne, polecam szukać okazji na allegro bądź olx – naprawdę można dostać dobry rower w przystępnej cenie. Mój rower kupiłam właśnie na allegro, kolor miętowy w stylu retro.

13705225_10201865523437015_38957546_n

Wracając do jazdy rowerem we Wrocławiu…

Z roku na rok przybywa ścieżek rowerowych, jednak wydaje mi się, że nie wszystkie są bezpieczne. Weźmy na przykład drogę rowerową pod kinem nowe horyzonty, która prowadzi przez sam środek jezdni, bądź skrzyżowanie na Placu Legionów. Aczkolwiek są również drogi rowerowe, po których jeździ się bardzo przyjemne – dla mnie jest to odcinek od Lidla na Powstańców Śląskich, aż do Arkad.

Aczkolwiek najlepiej jeździ się ścieżkami we wrocławskich parkach np. w Parku Południowym. Miejsce urocze, jedne z moich ulubionych, gdzie po długiej przejażdżce można położyć się obok stawu, karmić kaczki czy napić się kawy w restauracji „Agawa”.

Dlaczego polecam jeździć rowerem?

Przede wszystkim unika się rannego stania w korkach. Ponadto wszyscy śpieszą się rano i jadąc samochodem należy mieć oczy dookoła głowy. Natomiast przesiadając się na rower można w spokoju pokonać drogę do pracy i obudzić się! Sport to zdrowie, więc odrobina ruchu z rana dobrze wpływa na samopoczucie. Zwłaszcza w poniedziałek rano wolę jechać rowerem, ponieważ jestem później w ciągu dnia bardziej ożywiona i łatwiej przychodzi mi załatwianie spraw.

Podsumowując – miasto się rozwija i wprowadza udogodnienia dla rowerzystów. Rower jest doskonałym środkiem transportu, ponieważ dobrze sprawdza się w wąskich uliczkach, zwłaszcza w centrum, pozwala uniknąć korków. Wrocław ma swój własny mikroklimat, jest cieplej niż w innych miastach, więc śmiało można jeździć rowerem nawet klika miesięcy w roku. Zalet jest wiele, więc zachęcam wszystkich do spróbowania!:)

13695083_10201865528717147_456027851_n

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.