Gdzie pójść są na przepyszne Bajgle we Wrocławiu?

Bez wątpienia Wrocław jest wyjątkowym miastem, które jest pełne fajnych i ciekawych kawiarni i restauracji. Dla każdego coś się znajdzie, mogą to być przysmaki kuchni włoskiej, amerykańskiej, gruzińskiej czy ukraińskiej.


Dzisiejszy  post dedykowany jest przysmakom do kawy, czyli nic innego jak bajgle.

  1. Central Cafe

Moim zdaniem najlepsze bajgle podawane są w Central Cafe na ulicy Świętego Antoniego.  Po prostu są przepyszne,  wybór jest bogaty, zaczynając od słodkich bajgli do kawy poprzez opcje bardziej śniadaniowe. Central Cafe wyróżnią się spośród wrocławskich kawiarni miłą atmosfera i dobrą kawą. Najczęściej zamawiam w tym miejscu bajgla z łososiem i serkiem philadelphia.

Central Cafe nie jest w samym rynku, w samym zgiełku, tylko chowa się za Nowymi Horyzontami i jest to o tyle przyjemne miejsce, do którego można wpaść w przerwie na kawę, zjeść bajgla i chwilę poczytać.

16523106_10202702243074483_1194627554_o2. Kulka Café

Kolejnym miejscem na mapie Wrocławia, w którym wiem, że serwowane są dobre bajgle, jest Kulka Cafe. Kawiarnia funkcjonuje już od jakiegoś czasu i myślę, że częściej kojarzona jest z lodami naturalnymi. Na ulicy Świętego Antoniego mieści się Lodziarnia Kulka, która jest znana jako miejsce z dobrymi lodami naturalnymi. Natomiast lokal na Wałbrzyskiej jest bardziej kawiarnią niż tylko lodziarnią. Oprócz Bajgli w ofercie są przepyszne ciasta, lody, kawy.

Kulka Cafe na ulicy Wałbrzyskiej (Klecina) mogę śmiało zaliczyć jako przyjemne i spokojne miejscem, z dala od centrum, w którym podają ciepłe i pyszne bajgle.

Zdecydowanie polecam bajgla ze zdjęcia, czyli propozycja z czekoladą, miodem, bądź masłem orzechowym i to w przystępnej cenie (6zl).

Oprócz Bajgli na słodko w ofercie znajdują się też propozycje śniadaniowe, przykładowo bajgiel z łososiem i serkiem. Ogólnie jestem fanką łososia w każdej postaci, a najbardziej przepadam za makaronem z łososiem i szpinakiem 🙂

Myślę, że bajgle to dobra przekąska do kawy i przede wszystkim alternatywny wybór wobec ciastka. Przyjęło się, że najlepszym połączeniem jest kawa i ciastko, ale wydaje mi się, że kawa i bajgiel to równie kuszące zestawienie.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.