Gdzie można zjeść coś dobrego we Wrocławiu?

8misek

Dzisiaj tłusty czwartek, piekarnie przeżywają prawdziwe oblężenie, przeważnie każdy przed pójściem do pracy zachodzi wpierw po pączka. Z przekorem dzisiaj nie będzie o pączkach, tylko o tym, co warto skosztować oprócz słodkich i ociekających tłuszczem pączków.

Nie jestem krytykiem kulinarnym, ale lubię od czasu do czasu zjeść coś dobrego w fajnym miejscu. Niewątpliwie wybór miejsc we Wrocławiu jest ogromny, z miesiąca na miesiąc otwierają się coraz to nowe restauracje. Tego jest naprawdę wiele i trudno nadążyć za wszystkim. 

W dzisiejszym poście pokuszę się o przedstawienie kilku lokali, w których można zjeść coś dobrego w fajnym i ciekawym miejscu.

Dzisiaj tłusty czwartek, dlatego też zacznę od mojej ulubionej piekarnio – kawiarni na Krzykach 7rano.

W tym miejscu doceniam przede wszystkim to, że chleby są robione na prawdziwym zakwasie, a bułki świeżo rano wypiekane. Wypieki są wyśmienite, używane są tylko dobre produkty, w ofercie jest też ręcznie robiony ketchup albo zakwas na Żurek. Poza tym w lokalu panuje przyjemna i ciepła atmosfera.

7rano

Ostatnio miałam okazję wybrać się do 8misek – lokal działa od jakiegoś czasu, nie byłam w food trucku przy Borowskiej, tylko w lokalu stacjonarnym na Włodkowica.

8misek

Smaki ciekawe, wyjątkowe, bułka z szarpaną wołowiną pyszna, a lemoniada z różą, słodziutka. Minusem jest mało miejsca w lokalu. Trafiłam w tygodniu po godzinie 18, a restauracja była zapełniona studentami. Stoliki są ciasno ułożone i można ulec wrażeniu, że ktoś siedzący obok zagląda do talerza. Aczkolwiek jedzenie jest dobre.

Road American Restaurant

Prawdziwe, amerykańskie hamburgery. Jednak ceny są wyższe, niż standardowo wynosi cena za hamburgera na mieście. Do restauracji trafiłam wieczorem podczas weekendu i miejsce było tłumnie zapełnione. Jest to o tyle wyjątkowe, gdyż Skytower nie jest uczęszczaną galerią, dlatego też nie spodziewałam się tłumów.

www.roadamerican.pl

RoadAmercian

Dla miłośników naleśników polecam naleśniki w French Connection na górze w Renomie.

Duży wybór, wiele smaków i można się najeść.

img_20170125_223440_557

A coś mniejszego i też smakowitego można spróbować w Bułce z masłem na Włodkowica lub w drugim lokalu na Placu Solnym.

screenshot_2017-02-23-13-57-42

W zestawieniu jest kilka fajnych i ciekawych miejsc z dobrym jedzeniem 🙂

A wy co polecacie?  

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.