Gdzie można napić się dobrej kawy? cz.2

Lubię unoszący się zapach dobrej kawy w powietrzu i smak, który pozostaje na dłużej. Oczywiście, najlepsza jest kawa z expressu, świeżo zmielona. Doceniam miejsca we Wrocławiu, gdzie można napić się dobrej kawy, a przy tym posiedzieć w miłej atmosferze.


Nie każda kawiarnia podaję kawę z miłości do kawy, uważam, że większość kawiarni stawia na ilość niż na jakość. Aczkolwiek jest kilka miejsc, gdzie parzą coś więcej niż tylko kawę.

W zestawieniu nie znajdzie się popularny Starbucks albo kawa z McDonalda, lecz rodzaj kawiarni, które nawiasem mówiąc, zostały wyśmiane w ostatniej reklamie McDonalda.

Kto nie widział tej reklamy – to link jest tutaj

Etno cafe

Na pewno do dobrych kawiarni zalicza się Etno cafe w Okrąglaku przy Renomie. Jest to mała, ale klimatyczna kawiarnia. Rano z tego miejsca można obserwować ruch uliczny i ludzi spieszących się do pracy.

etnocafe

Di cafe deli

Bardzo dobra kawa jest w Di cafe deli w galerii Skytower, lokal znajduje się w czołówce miejsc polecanych na śniadanie we Wrocławiu. Śniadania nie próbowałam, z wyłączeniem słodkich omletów. Kawa jest pyszna, delikatna, a po wypiciu latte nachodzi ochota na kolejne.

Espresso-bar

Miałam okazję wstąpić do niedawno otwartego espresso-baru na ulicy Św. Antoniego. Lokal mogę polecić, ze względu na pyszną kawę, ciekawy, ukraiński wystrój i przyjemną muzykę. Próbowałam tostów – są dobre, ale minusem jest gotowy sos tatarski, lepszy według mnie byłby własnoręcznie robiony.

Muzyka w lokalu jest bardzo ważnym elementem, na który restauratorzy powinni zwracać uwagę. Często zdarza się, że w kawiarni leci po prostu eska albo coś jeszcze bardziej męczącego. Jest to nieprzyjemne, zwłaszcza że na esce leci dużo reklam. Zwracam uwagę na ten element, nie lubię słuchać radia, w licznych przerwach między jednym a drugim utworem leci mnóstwo reklam typu “jak masz biegunkę, to weź stoperan”. Dlatego też, jak kawiarnia decyduje się na puszczenie radia, zamiast przemyślanej playlisty z utworami pasującymi do wystroju i atmosfery, to proponuję Radio Ram (mają mniej reklam).

Poza tym powoli robi się ciepło, niedługo wiosna będzie w pełni – widziałam już pierwsze krokusy i malutkie pąki na drzewach, więc polecam na zakończenie spacer z kawą na wynos. Sezon grzewczy się kończy, coraz mniej smogu w powietrzu, a trochę ruchu nikomu nie zaszkodzi 🙂

kawa na wynos

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.