Mleczarnia – miejsce wrocławskich spotkań

Myślę, że do Mleczarni w większości chodzi się na drinka wieczorem, po pracy, w piątkowy wieczór. Restauracja składa się z dwóch poziomów, wieczorem można zejść do piwnicy, napić się w miłym towarzystwie i swobodnie palić papierosy. Nie każdy kojarzy mleczarnię jako miejsce, do którego warto wybrać się na dobrą kawę, pyszne ciasto albo zjeść śniadanie (śniadania są serwowane od 8 rano).


Wybrałam się do Mleczarni w środku tygodnia, lokal mieści się w dzielnicy Czterech Świątyń, wystrój wnętrza jest zrobiony w przedwojennym stylu. Stare krzesła, stoły, żaden jakby do siebie nie pasuje, ale razem tworzą przyjemny klimat. Mówiąc o wystroju trudno nie wspomnieć o starych fotografiach na ścianach, które dodają wyjątkowości temu miejscu.

Pierwszy raz trafiłam do Mleczarni jakoś na początku studiów, skończyłyśmy z koleżankami wcześniej zajęcia (jak to często bywa na studiach) i szukałyśmy jakiejś fajnej i ciekawej kawiarni. W ten sposób trafiłam do Mleczarni i za każdym razem jak tam jestem, to czuję taką wyjątkową, na wpół artystyczną atmosferę, może to przez stare wnętrze, albo przez lokalizację w mojej ulubionej części miasta. W Mleczarni po prostu czuć klimat starego Wrocławia, nie wiem czy rozumiecie o co mi chodzi. Jakby to ująć “stara, poczciwa, mleczarnia” nigdy Cię nie zawiedzie, zawsze trzyma poziom.

W Mleczarni zamówiłam kawę i ciasto – Tiramisu. Kawa była przepyszna, a ciastku również nie mam nic do zarzucenia.

Obecnie pasaż Pokoyhofa to niewątpliwie popularne miejsce na mapie Wrocławia, jednak wcześniej, zanim stał się, aż tak popularny, to Mleczarnia nie była miejscem do którego łatwo można było trafić, teraz wystarczy pamiętać, że to nie to przejście, co na Pasaż Pokoyhofa, tylko to drugie. Zwłaszcza latem, kiedy na Pokoyhofa robi się tłoczno, decyduję się wybrać w stronę Mleczarni z nadzieją, że jeszcze jeden stolik się znajdzie. Chociaż przed Mleczarnią latem też jest tłoczno, ogródek jest spory, a klimat lokalu przyciąga i młodych i starych. A jeśli w Mleczarni ciężko o miejsce, to można spróbować poszukać stolika w Bułce z Masłem, która jest prawie naprzeciwko.

9

Także polecam wam to miejsce, a we wcześniejszych postach znajdziecie po kilka dobrych i fajnych kawiarni na mapie Wrocławia, Mleczarnia jest o tyle wyjątkowym miejscem, że postanowiłam poświęcić jej osobny post. Przede wszystkim to lokal, w którym czuć klimat Wrocławia, tak jak głosi hasło Wrocławia, czyli miasto spotkań, to o Mleczarnii jest miejscem spotkań.

Poniżej znajdziecie krótką listę kawiarnii we Wrocławiu, w których również panuje miła i ciepła atmosfera, kawa jest dobra, a ciasta pyszne 🙂

Fot. Magda Młynarska

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.