7 magicznych miejsc na kawę we Wrocławiu

We Wrocławiu jest dużo wszystkiego, dużo ludzi, dużo samochodów, dużo restauracji, dużo galerii i dużo kawiarni. Każda wrocławska kawiarnia jest na swój sposób urocza, ma swój specyficzny klimat, do jednej można się wybrać z przyjaciółką, do drugiej na randkę, a do trzeciej poczytać książkę.


Nie przepadam za jesienną porą, ponieważ jest za mało słońca jak dla mnie,  wolę cieplejsze pory roku, uwielbiam lato, nie przeszkadza mi, jak jest gorąco i kocham wiosnę, kiedy to przyroda budzi się do życia. Jednak jesienią zdecydowanie częściej wybieram się do kawiarni, czy to z przyjaciółką, czy po prostu napić się dobrej kawy, poczytać i posiedzieć w ładnym i przyjemnym miejscu.

W związku z tym przygotowałam dla was zestawienie 7 kawiarni, które lubię i do których zaglądam najczęściej.

  1. Di Cafe Deli

Kawiarnia znajduje się w Skytowerze na pierwszym piętrze, trochę jest schowana w głębi ale myślę, że wpływa to pozytywnie na klimat miejsca.

2. Etno Cafe Okrąglak

Wszystko zaczęło się od małej kawiarni w Okrąglaku koło Renomy, teraz jest już kilka nowych miejsc takich jak: Etno Cafe w okolicy dworca Głównego, w OVO i we Wroclavi też jest Etno.

Zauważyłam, że wraz z rozwojem nowych miejsc lokale tracą na swojej wartości, gdyż, właściciele nie przykładają już tak dużej wagi do jakości przykładowo jedzenia, tylko stawiają na ilość. Jednak w przypadku Etno Cafe wraz z otwarciem nowych kawiarni, moim zdaniem kawa pozostaje wciąż tak samo dobra, jak kiedyś.Etnocafe

3.CUDA NA KIJU

Nie jest to typowa kawiarnia, tylko raczej bar/pub, ale kawę mają dobrą. Cuda na kiju to lokal, który mieści się pod Nasypem.

Nawiasem mówiąc, Nasyp to też ciekawe miejsce we Wrocławiu, tylko nie typowo na kawę, ale na drinka wieczorem jak najbardziej.

4. Kawalerka

Znajduje się na w okolicach Pasażu Grunwaldzkiego, miejsce jest mi o tyle bliskie, bo pamiętam, jak chodziłam tam jeszcze na studiach, na kawę w przerwie między zajęciami albo zamiast zajęć.

5. Café Vincent Wrocław

Bardzo popularna kawiarnia w stylu francuskim, która znajduje się na ulicy Oławskiej.

Francuska kawiarnia, więc croissant do kawy pasował idealnie i ciężko było się oprzeć.

6. Mleczarnia

O mleczarni już kiedyś pisałam na blogu – „Mleczarnia – miejsce wrocławskich spotkań„. Mleczarnia to coś więcej niż kawiarnia i pub.

7. Hokus-Pokus

Hokus- Pokus to bardzo klimatyczna kawiarnia na ulicy Przyjaźni i jest dobrze znana przez osoby, które mieszkają w tej okolicy.

W zestawienie przedstawiałam wam nie tylko typowe kawiarnie, ale również miejsca, do których można wybrać się na kawę. We Wrocławiu jest tak dużo kawiarni, że to zestawienie mogłoby być o wiele, wiele bardziej obszerne, jednak jak pisałam na wstępie, w zestawieniu znalazły się miejsca, do których ja chodzę lub chodziłam często. Jestem bardzo ciekawa waszej opinii, które miejsca zaliczycie jako te magiczne 🙂

Bo z magią jest tak, że z niektórymi miejscami wiążą się miłe wspomnienia i może nie wraca się do nich dla samej kawy, ale dlatego że kiedyś miło się spędziło w tym miejscu czas.

 

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.