Best of 2017 – kolejny rok mija

Dzisiaj czytałam, że jak się zbliżają ostatnie dni „starego roku” to najmocniej odczuwa się upływ czasu, to jak szybko płyną dni, jeden miesiąc zmienia się w drugi, lato w jesień i tak dalej. Koniec roku to też przemyślenia o tym, jaki ten rok był a był nie najgorszy, a właściwie całkiem dobry. Dzień przed Sylwestrem czas na małe podsumowanie, tego, co działa się w 2017 na blogu.

  1. Lifestyle

Ten rok bez wątpienia wpłynął na zmianę mojego myślenia, przestałam przejmować się głupotami, tym co będzie i przede wszystkim tym, co było. To, co było, to już było i nie ma sensu się tym przejmować, naprawić się tego nie da, można jednak wyciągnąć wnioski i obiecać sobie, że jeśli podobna sytuacja będzie miała miejsce w przyszłości, to zachowamy się inaczej. Ważne jest również wybaczanie sobie błędów, nikt nie jest doskonały i perfekcyjny.

Myślę, że ważne jest bycie w chwili „obecnej”, nie znaczy to być uwięzionym w terażniejszości, ale spróbować doceniać małe rzeczy, cieszyć się z czasu spędzanego z bliskimi ludźmi, to też docenić to, co się ma i cieszyć się z tego. Nie zawsze jest tak, jakbyśmy chcieli, nie zawsze bliskie osoby zachowują się tak jakbyśmy chcieli, ale takie jest życie i nie warto się spinać o wszystko. Wiele osób próbuje wyładować swoje własne frustracje na innych i wówczas nie warto się tym przejmować, tylko być jak sitko i odcedzać to, co wartościowe, od tego, co wartościowe nie jest.

Trzeba po prostu myśleć samodzielnie i robić to, co się lubi, nie patrząc czy to będzie się innym podobać. Nie warto również szukać aprobaty swoich zachowań i decyzji u innych, w końcu to nasze życie.

Tym spojrzeniem próbowałam się z wami podzielić wpisach w kategorii „Lifestyle„.

2. Jedzenie

To moja ulubiona kategoria, ponieważ lubię podróżować kulinarnie po Wrocławiu. Nie ma nic lepszego jak dobre jedzenie. Oczywiście też gotuje, coś tam potrafię przygotować, nie jest to może kuchnia rodem z Masterchefa, ale czasami nawet smacznie wyjdzie. Niemnie jednak lubię chodzić do nowych miejsc i próbować dobrych dań.

Kawa to nie jedzenie, ale pasuje do ciastka, albo do obiadu. Lubię dobrą kawę, spienione mleczko i kultura picia kawy do mnie po prostu przemawia.

3. Podróże

Chciałabym mieć więcej pieniędzy i więcej czasu wolnego i podróżować po świecie. Jest tyle do zobaczenia! Ostatnio czytałam książkę, którą bardzo lubię, czytałam ją po raz kolejny, a film na jej podstawie widziałam wiele razy. Książka ta nazywa się „Jedz, módl się, kochaj się”, bohaterka spędza 4 miesiące we Włoszech, 4 miesiące w aśramie w Indiach, 4 miesiące na Bali, też kiedyś chciałabym wybrać się roczną podróż po świecie.

W tym roku z podróży jestem zadowolona, udało mi się zrealizować wszystkie plany, czyli koncert Coldplay w Warszawie, tydzień wakacji we Włoszech. Z podróży mniejszych to byłam w Świeradowie podczas majówki, nad jeziorem latem, służbowo w Krakowie, wspinałam się na Ślężę i w Dreźnie.

W tym roku udało się również zrobić parę fajnych zdjęć.

Czasami myślę, o tym, że jakbym rozmawiała ze sobą sprzed roku, to ja, rok wcześniej nie uwierzyłaby, że tyle rzeczy mogło się stać. Przede wszystkim, nie uwierzyłabym, że będę pisać, kiedykolwiek ten typ posta. Zaczynając pisać coś więcej na blogu, nie myślałam, że znajdą się osoby, co będą chciały czytać, co mam do przekazania. Jednak, jak pokazują statystyki, to czytacie 🙂 Dziękuję!

W tym miejscu warto również wspomnieć o planach na 2018 rok, bo jeśli je zrealizuje, to coś o tym na blogu wspomnę.

  1. Bardzo bym chciała pójść na koncert Dawida Podsiadło, w 2018 roku wraca na scenę po rocznej przerwie. Uwielbiam jego twórczość i żałuję, że nigdy nie wybrałam się wcześniej na jego koncert.
  2. Chciałabym pojechać na Męskie Granie do Żywca, chociaż jak się trafi we Wrocławiu, to też będzie fajnie.
  3. Chciałabym wybrać się w maju do Rzymu.
  4. Chciałabym pojechać nad polskie morze, rok w rok jeździłam nad polskie morze, najpierw z rodzicami, potem ze znajomymi, a w tym roku się nie udało i nie byłam.

Do zobaczenia w nowym roku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.