Nowy Rok i tajemniczy Ostrów Tumski w tle

Jak to na początku roku bywa, Internet żyje postami, artykułami o postanowieniach noworocznych i wskazówkami jak tych postanowień noworocznych dotrzymać. Początek i koniec roku to czas, który skłania do przemyśleń, do zastanowienie się co tak właściwie chce się od życia.


W nowy rok chce się przede wszystkim zmiany, chce się, żeby nowy rok był lepszy niż poprzedni, żeby przyniósł to coś, co nada życiu sens.

Tylko co to może być? Praca? Miłość? Kasa? 

W tym roku postanowień noworocznych nie mam, nie zamierzam nic planować, czas pokaże, jak to wszystko się potoczy.  Niemniej jednak czas leci i to coraz szybciej, a nie chce, żeby życie mi przeleciało przez palce.

W nowym roku zamierzam skupić się na tym, co daje mi radość, odkrywać to, co nowe i nie bać się ich do przodu. Najgorzej to się nie rozwijać i stać w miejscu. Mniej więcej wiem, co chce osiągnąć zawodowo, prywatnie i jest to jakiś punkt wyjściowy.

Na drugi dzień po Sylwestrze przyjaciółka powiedziała mi, że musi coś w swoim życiu koniecznie zmienić, bo jak nic nie zmieni, to jej życie przeleci, tak jak powiedziała, że nie wie, kiedy minęły te ostatnie 7 lat od przekroczenia dwudziestki. Tak to właśnie jest, od pragnienia zmiany się zaczyna, a potem trzeba działać i szukać tego, co da radość, sprawi, że dni nie będą się zlewać w jedno, tylko każdy będzie na swój sposób szczególny.

Nie powiem wam o tym, do czego ja będę dążyć, bo jeszcze się nie spełni.

Wspomnę tylko o jednej rzeczy, a mianowicie nie wyobrażam sobie kolejnego Sylwestra we Wrocławiu. Na następnego Sylwestra na pewno gdzieś pojadę, jak najdalej, już mam dość. W tym roku Sylwester skończył się tak jak w poprzednim roku, koło się zatoczyło i starczy już. Widziałam fajerwerki na rynku, ale w sumie to się bałam, że jakąś przed przypadek dostanę.

I na koniec parę słów o Ostrowie Tumskim – piękne miejsce!

A jak tam wasz nowy rok?

Zdjęcia: Fotofrog – Damian Mrożek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.