Wrocławska niedziela – kawiarnie i muzea!

Niedziela kojarzy mi się jako spokojny dzień na luzie. Ostatnie niedziele upływają mi na podobnym schemacie, najpierw coś dobrego do spróbowania w miejscu, w którym jeszcze nie byłam, a potem trochę kultury w postaci wyjścia do muzeum.


W moich niedzielnych wprawach niezmiennie towarzyszy mi przyjaciółka. Dobra z nas para dwie trochę zakręcone singielki przemierzają miasto w poszukiwaniu czegoś dobrego do spróbowania i ciekawych miejsc do odkrycia.

W tę niedzielę wybór padł na Folgujemy na ulicy Kniaziewicza, w pobliżu Dworca PKP. Kawiarnia jest trochę ukryta, pośród starych kamienic, niemniej jednak wyróżnia się pozytywnie na tle innych, ma taki fajny klimat. Obsługa jest sympatyczna a w tle pobrzmiewa mile łechcąca ucho muzyka.

Zamówiłyśmy kawy, regionalne przysmaki w postaci serów i wędlin. Miałam ochotę na prawdziwą bombę kawową, jako że nie było latte z bitą śmietaną, to skusiłam się na kawę w wersji zimowej a mianowicie latte z cremem brulee. Latte nie było, aż tak słodkie jak oczekiwałam, natomiast przysmaki regionalne były naprawdę smaczne. Cena jest atrakcyjna, ponieważ jeden przysmak kosztuje 7zł.

Wnętrze Folgujemy przypadło mi do gustu, podobają mi się w ten sposób wykończone kawiarnie. Styl ten kojarzy mi się z nowoczesnym designem. Nie do końca przekonują mnie miejsca ze starymi fotelami i niewygodnymi krzesłami.

Zastanawiałam się, co to znaczy folgujemy i doszłam do wniosku, że to coś na kształt chill out. Myślę, że najważniejsze w życiu to umieć się „wyczilować”, na chwilę zapomnieć o swoich problemach, troskach. Trzeba się cieszyć, z tego co się ma, a nie myśleć o tym, czego się nie ma.

Z Folgujemy poszłyśmy prosto do Muzeum Teatru. Wejście na wystawę stałą jest bezpłatne, a więcej o Muzeum możecie przeczytać we wcześniejszym wpisie na blogu: „Ciekawe i interaktywne Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego

W zeszłą niedzielę byłyśmy natomiast w Muzeum Pana Tadeusza, w którym wejście w niedzielę kosztuje tylko 1zł.

Jeśli macie pomysły na ciekawe miejsca, do których można zajrzeć w niedzielę, to proszę zostawcie swoje propozycje.

4 komentarze

  1. Kamilo! Popełniasz całe mnóstwo błędów ortograficznych, stylistycznych i błagam -mocno przyłóż się do interpunkcji. Bardzo źle czyta się Twoje wpisy. Niestety, ale brak Ci warsztatu i to widać. Mam nadzieję, że z czasem wyrobisz sobie odpowiedni styl i zaczniesz pisać poprawnie. Nie mam tu na celu bycia złośliwym, ale zwyczajnie chciałbym zauważyć coś, czego być może nie dostrzegasz. Życzę powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.