Myśli dnia czyli o Joan Didion „Wszystko w rozpadzie” i nowościach na Instagramie

Są tematy interesujące i te mniej interesujące. Czasami niektóre tematy krąży mi po głowie i zastanawiam się nad nimi i zastanawiam. Myśli te nie są złożone w lepszej jakości zdania, to po prostu kawałki, strzępki czegoś, co może nie doczekać się większej całości. Niemniej jednak może stanowić inspirację dla kogoś do zgłębienia tematu.


Stąd wymyśliłam, że od dzisiaj na blogu pojawiać się będzie cykl myśli dnia, czyli interesujących na dany dzień tematów. Artykuły te mogą być czasem dłuższe, a czasem krótsze.

Pierwsza myśl dnia: krótka opowieść o niezwykle utalentowanej pisarce Joan Didion

Jestem w trakcie oglądania dokumentu na Netflixie o Joan Didion “Wszystko w rozpadzie”. Moim zdaniem jest to kobieta niezwykła, pisarka, która napisała wiele świetnych i cenionych artykułów, esejów, książek.

Co prawda dopiero niedawno zetknęłam się z jej twórczością poprzez artykuł w “Wysokich Obcasach” Zainteresowało mnie nie tyle co napisała, osiągnęła, ale to w jakim czasach miała okazję żyć. Przeprowadzała wywiad m.in. z Jimem Morrisonem, z Lindą Kasabian. Na przyjęcia wydawane w jej domu przychodziły gwiazdy rocka, Janis Joplin zagrała koncert na jednym z tych przyjęć. Mimo że Joan Didion miała tak kolorowe życie, spotkała tak znane osoby, mieszkała nad brzegiem oceanu w Kalifornii, to miała depresje. Przeżyła śmierć swojego ukochanego męża, Johna, a następnie śmierć swojej ukochanej córki.

Druga myśl dnia: nowości na Instagramie

Konto na Instagramie założyłam jakoś dwa lata temu, ponieważ lubiłam oglądać ładne zdjęcia. Podpatrywałam ciekawe krajobrazy, egzotyczne plaże i dobre stylówki, wówczas można było scrollować Insta i przeglądało się zdjęcia po kolei. Można było przejrzeć zdjęcia wszystkich obserwowanych osób z całego dnia. Teraz jest inaczej. O tym, czy dane zdjęcie będzie częściej wyświetlane decyduje algorytm. Najpierw dane zdjęcie wyświetlane jest 10% obserwującym, jeśli zareagują na nie, to zdjęcie wyświetlane jest pozostałym 90% obserwującym. Poza tym liczy się czas odpowiadania na komentarze, jeśli na komentarz odpowiada się dłużej niż 60 minut, to automatycznie zdjęcie spada w rankingu atrakcyjności. Liczy się zaangażowanie.

Poza tym denerwuje mnie, że nie wyświetlają mi się aktualnie dodane zdjęcia, tylko te sprzed dwóch, trzech dni.

Początkowo nie podobały mi się relacje, kojarzyły mi się głównie z Snapchatem. Jednak z czasem polubiłam relację i z każdą aktualizacją są jakieś nowości, które pozwalają tworzyć ciekawsze, kreatywniejsze Insta Story.

Niedawno weszła telewizja na Insta, a w tym tygodniu pojawiała się możliwość video rozmów. Instagram chce coraz bardziej angażować użytkownika, tak aby odszedł od innych platform na rzecz tej jednej. Ciekawi mnie jakie nowości przyniesie kolejna aktualizacja i w jaką to zmierza stronę. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.