9 miejsc, w których można dobrze zjeść we Wrocławiu ! [Lato 2018]

Jedzenie to prawdziwa zmysłowa przyjemność i z pewnością potwierdzi to każdy foodie. Lato trwa w pełni, ostatnie upalne dni dały nieźle w kość. Niemniej jednak czym byłoby życie bez dobrego jedzenia, stąd mam dla was listę miejsc, w których miałam przyjemność zjeść coś dobrego. 


Śniadanie Wrocław

  1. FutureNet Cafe 

Kawiarnia znajduje się w samym rynku i jak na miejsce w samym centrum, to ceny są przystępne. Kawa jest przepyszna, a śniadanie bardzo dobre. Tego dnia zdecydowałam się na śniadanie „wiejskiej jaja sadzone” ze szpinakiem, grilowanym pomidorem, pieczarką i szynką Prosciutto Crudo (15zł).

FutureNet

Wybór był jak najbardziej trafny. Natomiast towarzyszka śniadania zdecydowała się na „wiejskie jaja smażone na maśle” (10zł) i też była zadowolona ze swojego wyboru. W tygodniu można się załapać na promocję, a mianowicie do kawy, dostaje się śniadanie za 1zł.

Lunch Wrocław

2. Pasibus 

Był moment, kiedy obraziłam się na Pasibusa i myślałam, że już więcej nie będę jadła tam hamburgerów. Pewnego razu zajrzałam głodna do stacji na Ruskiej i polubiliśmy się ponownie. Później kilka razy zamawiałam Pasibusa do pracy. Byłam mile zaskoczona, ponieważ hamburgery nie tracą na smaku przy dowozie.

Pasibus

3. Panczo 

Tutaj duże zaskoczenie, ponieważ moja pierwsza wizyta w tym miejscu nie przebiegła zbyt pomyślnie. Później przechodząc obok dziwiłam się, dlaczego tyle osób siedzi w tym miejscu. Stąd pewnego razu podeszłam na lunch w pracy i rzeczywiście jedzenie jest dobre.

Panczo

Także od czasu do czasu w przerwie w pracy, zachodzę po coś dobrego do Panczo.

Panczo

4. Lviv 

To miejsce, do którego warto przyjść. Ciasto na pierogi jest dobre i delikatne.

Lviv

Zdecydowanie moim faworytem są placki ziemniaczane z jajkiem i szpinakiem. Po prostu niebo <3

Lviv

5. 8 misek

Ta restauracja zalicza się do miejsc na kulinarnej mapie Wrocławia, do których wręcz trzeba pójść.

8 misek

W ogóle najwięcej dobrych i fajnych restauracji jest na ulicy Św. Antoniego oraz Włodkowica.

Kawa/ Lody Wrocław

6. FC Caffe

Kawiarnia ta znajduje się na przeciwko wydziału Prawa i Administracji. Stąd z pewnością jest często uczęszczana przez studentów. Niemniej jednak miałam okazję spróbować tam wprost obłędne dobrego brownie z bananami.

FC Caffe

7. Central Cafe

Moim zdaniem najlepsza kawiarnia we Wrocławiu. Może nie tyle mają dobrą kawę, co lubię klimat tego miejsca.

Central Cafe

8. Polish Lody

Przy Renomie nie ma kolejki 🙂 Dzisiaj przechodziłam obok Polish Lodów koło wyspy Słodowej i naprawdę mnie to zadziwia, że niektórym chce się stać w tej kolejce.

Polish Lody

9. Lody Naturalne 

dav

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.