Gdzie kończy się architektura a zaczyna sztuka?

Aktualnie w Vivid Gallery trwa ekspozycja obiektów artystycznych Oskara Zięty. Do 20 października można oglądać wielkoformatowe rzeźby, instalacje i prototypy. Ideą przewodnią wystawy jest dialog pomiędzy sztuką a architekturą. W zeszłym tygodniu miałam okazję być na otwarciu wystawy, a dzisiaj wreszcie się zebrałam, żeby opowiedzieć wam o swoich wrażeniach z tego niezwykłego miejsca. 


Na otwarcie wystawy przybyło wielu gości, których nie wątpliwie przyciągnęła renoma samego artysty. Oskar Zięta jest jednym z najbardziej uznanych polskich projektantów oraz twórcą metody FiDU – innowacyjnej techniki modelowania przestrzennego blachy przy pomocy sprężonego powietrza lub wody. Podczas wystawy artysta zaprezentował tę modotę modelowania. Metodę Fidu Oskar Zięta wykorzystuje w projektowaniu efektownych mebli i innych elementów wyposażenia wnętrza oraz wielkoformatowych rzeźb, m.in. : NAWA – Wyspa Daliowa, Ostrów Tumski, Wrocław, WIR – Galeria Północna, Warszawa.

Jak wspomina sam artysta – „Pracowałem nad tym, żeby z cienkich elementów, jakimi są blachy, stworzyć w pełni wartościowy element konstrukcyjny. W końcu pomyśleliśmy o spawaniu dwóch blach razem i napompowywaniu ich wodą poprzez wentyl. Okazało się, że taki element jest bardzo stabilny i ma niesamowity kształt

Vivid Gallery – coś więcej o samej galerii

Warto wiedzieć, że jest to galeria komercyjna, a rzeźby, obrazy w niej wystawione są do kupienia. Stąd nie trzeba obawiać się, że wystawiona sztuka może być czymś ciężkim do ogarnięcia. Obrazy wiszące na ścianach galerii przyciągją wzrok, ciekawią i mogą stanowić piękne wykończenie wnętrza.

Ten oto obraz podoba mi się najbardziej, moim zdaniem jest w nim coś intrygującego i tajemniczego. Jak na niego patrzę to przywodzi mi na myśl jedno miejsce, które miałam okazję odwiedzić tego lata (autor Michał Węgrzyn – VANITAS Festung Demenz 007).

Vivid Gallery jest wyjątkowym miejscem w samym centrum Wrocławia. Galeria połączona jest z pracownią architektoniczną. Cechuje się ogromną miłością do sztuki, architektury oraz projektowania wnętrz. Zapewnia artystom dobrze przygotowaną przestrzeń wystawienniczą i jest to miejsce wymiany myśli, rozmowy o wszechobecnej sztuce, otwarte dla każdego, zarówno dla kolekcjonerów, jak i osób wrażliwych na piękno.

Więcej informacji znajdziecie na stronie samej galerii: www.vividgallery.pl

Poniżej mam dla Was kilka ciekawych zdjęć obiektów, które przykuły moją uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.