Wrocław – lifestyle

Życie bywa przewrotne i zaskakujące. Przychodzą takie dni, kiedy na raz wszystko zaczyna się walić, muśnięcie jednego klocka domina, powoduje, że upadają kolejne. Jednak przychodzą też takie dni, kiedy promienie słońca przedzierają się przez rolety, delikatnie budząc do życia. Przychodzi wówczas myśl, że wszystko będzie dobrze, że się ułoży, tylko potrzeba więcej wiary i nadziei.  Dlatego też uważam, że warto zwracać uwagę na te małe rzeczy, które cieszą i dają radość, niż czekać tylko na te duże, przełomowe momenty. Nawiązując do tych małych rzeczy chciałabym się podzielić z wami tym, co podoba mi się w tym mieście.

“Życie Kobiety bez zobowiązań”
Spacery – są zdecydowanie tym, co uwielbiam we Wrocławiu

Lubię trochę niby pobłądzić i trochę poszwendać się po miejscach, które są dla mnie interesujące i inspirujące zarazem. Takie spacery pozwalają pomyśleć, zastanowić się nad wieloma sprawami, uporządkować niespokojne myśli.

Bulwar Xawerego Dunikowskiego
Wzgórze Partyzantów

Wydają mi się niezwykle interesujące wrocławskie kamienice. Niewątpliwie przypominają o historii miasta, zachwycają urokiem i dodają klimatu. W starym budownictwie jest to wyjątkowe „coś”. Natomiast nowoczesne budynki nie do końca do mnie przemawiają. Jednak to kwestia gustu i spojrzenia na architekturę i tego, co komu się po prostu podoba.

Rynek
Gdzieś na Nadodrzu

Podczas ostatniego spaceru po raz pierwszy zaszłam na pierwsze piętro Hali Targowej. Zajrzałam tam przypadkiem, a wizyta ta okazała się niezwykle ciekawa. Jak pisałam na moim Instagramie miałam okazję spróbować dobrych hiszpańskich delikatesów i byłam oczarowana panującą w tym miejscu atmosferą.

Hala Targowa
Dobra kawą jest również tym, co sprawia, że spacer jest miły i udany

Kiedyś marzyło mi się, żeby otworzyć swoją własną kawiarnię i z pasją przygotowywać codziennie dobrą kawę. Do tego częstować gości dobrym ciastkiem. I tak na marginesie znalezienie niekiedy miejsca z dobrym ciastkiem bywa nie lada wyzwaniem. Dla przykładu pewnego niedzielnego wieczora poszukiwałam wraz z przyjaciółką dobrej kawiarni w okolicach rynku. W przeważającej większości miejsc zostało już tylko po jednym kawałeczku..

Park Staromiejski
Wyspa Słodowa
Dobre jedzenie – próbowanie nowych smaków zaliczam również do przyjemnych rzeczy

Jedzenie jest szerokim tematem, a moja lista miejsc tylko się wydłuża. Pomimo że ostatnio pisanie nie przychodzi mi łatwo, to chciałabym się wreszcie zebrać i skonstruować swoją kulinarną mapę Wrocławia. Może się niedługo uda!

Dinette
Krvn
A jakie są wasze małe przyjemności?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.